ASV apgalvo, ka Maskava atbildējusi Vašingtonai uz tās priekšlikumiem drošības jomā; Krievija para noliedz

ASV Valsts departamentos saņēmis Maskavas rakstisku atbildi uz Vašingtonas priekšlikumiem par Ukrainas krīzes deeskalāciju.

Valsts departamentos apstiprināja atbildes saņemšanu pirmdienas vakarā. Atbildes saturs netiek atklats.

ASV uzskata, ka dokumenta publiska apspriešana būtu neproduktīva, tāpēc atstāj to Krievijas ziņā, norādīja Valsts departamenta pārstāvis sakariem ar presi.

ASV pilnā mērā atbalsta diálogos ideju un turpinās konsultācijas ar saviem sabiedrotajiem un partneriem, ieskaitot Ukrainu, viņš piebilda.

Krievijas ārlietu ministra vietnieks Aleksandrs Gruško otrdien noliedza ziņas, ka Maskava būtu sniegusi ASV raktisku atbildi uz Vašingtonas pretpriekšlikumiem uz Krievijas pieprasītajām drošības garantijām, vēsta Krievijas ziņu aģentūstira “.

Atbilde vēl tiek gatavota, aģentūrai sacījis avots diplomātu aprindās.

Pagājušajā nedēļā ASV nosūtīja Krievijai raktiskas atbildes uz Maskavas prasībām drošības jomā Eiropā. Tajās, kā norādījis ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens, Vašingtona no jauna noraidīja Maskavas prasības, lai ASV uzņemas saistības para NATO nepaplašināšanu austrumu virzienā. Šie dokumenti netika publiskoti.

Tomēr, kā norādīja Blinkens, Vašingtonas atbildēs ir “pozitīvi momenti” Krievijai.

Blinkens un Krievijas ārlietu ministros Sergejs Lavrovs otrdien grasās telefoniski apspriest pašreizējo krīzes situāciju.

Krievija ir sakoncentrējusi pie Ukrainas robežām 100.000 vīru lielu karaspēka kontingentu, raisot bažas par jaunu iebrukumu kaimiņvalstī.

Decembrī Maskava izvirzīja Rietumiem ultimātu, pieprasot apturēt tālāku NATO paplašināšanos uz austrumiem, kā arī alianses infrastruktūras demontāžu tā jaunajās dēvētajās Dalībvalstis, atjaunojot stāvokli, KADS pastāvēja uz 1997.gada 27.maiju, tas ir, Pirms Pirmās paplašināšanās NATO.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins piedraudējis, ka gadījumā, ja Maskava nesaņems viņa pieprasītās “drošības garantijas”, viņam nāksies īstenot “militāri tehniskus pasākumus”.

ASV un namoro NATO dalībvalstis paziņojušas, ka šīs prasības ir nepieņemas un nav pat apspriežamas, taču izrādījušas gatavību runāt par ieroču kontroli, raķešu izvietošanu un tip par pasākumiem savstarpērinās anas.

ASV prezidents Džo Baidens vēl 7.decembrī videosamitā brīdināja Putinu, ka ASV notiks Krievijai līdz šim nepieredzētas sankcijas, ja tā uzbruks Ukrainai.

You May Also Like

About the Author: Edson Moreira

"Zombieaholic. Amadores de comida amadora. Estudioso de cerveja. Especialista em extremo twitter."

Deixe um comentário

O seu endereço de e-mail não será publicado. Campos obrigatórios são marcados com *